Dažniausiai užduodami klausimai

Lieto akmens privalumai

Tvirtas ir homogeniškas paviršius. Dirbtinio, lieto akmens kompozitas susideda iš 60% – 70% aliuminio trihidrato (ATH) kaip medžiagos užpildo bei 30% – 40% poly-metyl-met-akrilato (PMMA) kaip medžiagos rišiklio. Šių dviejų medžiagų pasiskirstymas nulemia medžiagos tvirtumo lygį.

Nematomos jungimo siūlės. Medžiagos homogeniškumas bei specialios sudėties klijai įgalina kompozitinio akmens apdirbėjus nematomai sujungti detales į vieną monolitinį objektą.

Pigmentacija ir įgeriamumas. Dirbtinis akmuo ne retai yra vadinamas akriliniu akmeniu dėl sudėtyje naudojamo (PMMA). Akrilo dėka lieto akmens paviršius yra beporis, todėl neįgeria buityje randamų pigmentų ar dažiklių. Rinkoje dažnai sutinkamos prastesnės kokybės lieto akmens medžiagos, kurios yra gaminamos naudojant prastesnės kokybės rišančiąsias medžiagas kaip (MMA), todėl patariame pasinaudoti savo teisėmis ir prieš užsakant gaminį pareikalauti medžiagos sudėties sertifikato.

Antibakterinis paviršius. Tinkamai prižiūrimi lieto akmens paviršiai neskatina bakterijų ar pelėsių augimo, todėl yra puikus pasirinkimas sveikatos priežiūros ir maisto ruošimo įstaigoms, mokykloms, biurams ar namams.

Atnaujinimo galimybė. Dėka savo homogeniškumo akrilinis akmuo gali būti atnaujinamas daugybę kartų. Taipogi akrilinio akmens stalviršiai gali būti perdaromi pagal naują dizainą taip tausojant gamtą ir puoselėjant ekologišką ir tvarų požiūrį į vartojimą.

Spalvų ir raštų gausa. Spalvų gausa stebina daugelį, nuo šviesiausių iki tamsiausių spalvų, įvairiausios tekstūros ir atspalviai, medžio, terrazzo, akmens ar marmuro imitacija, pastelinės ir ryškios spalvos, privers ne kartą sudvejoti tinkamiausia spalva Jūsų interjerui.

Termo formavimas. Tikriausiai unikaliausia akrilinio akmens savybė yra terminis formavimas. Daugelis iki šiol mano jog formavimas yra vykdomas liejant medžiagą į tam tikrą formą, tačiau formavimo principas yra visiškai kitoks. Specialiame įrenginyje įkaitinus medžiagą ji tampa lanksti, o įsprausta į norimus rėmus ji įgauna norimą formą. Besiūlis medžiagos jungimas įgalina mus jungti lenktas formas tarpusavyje taip išgaunant net sudėtingiausias formas paviršiuje.

Panaudojimas lauke. Kompozitinio akmens paviršius yra beporis, todėl sugeria mažai drėgmės ir yra atsparus užšalimui bei aplinkos teršalams. Jis puikiai tinka lauko baldų komponentų gamybai, apdailai ar atskirų dizaino elementų gamybai. Lietas akmuo yra tinkamas ir pastatų ventiliuojamų fasadų apdailai.

Lieto akmens gamintojų gausa. „Solid Surface“ tai pasaulinis lieto akmens medžiagų grupės pavadinimas, kuris neturi tiesioginio vertimo į Lietuvių kalbą, todėl mes jį vadiname tiesiog lietu akmeniu. Dažniausiai sutinkamas ir seniausias rinkos dalyvis yra JAV koncernas DuPont™ su savo produktu Corian®, kuris ir sukūrė „Solid Surface“ medžiagų sąvoką. Itin Pastebimi rinkoje tapo Pietų Korėjos koncernai LG Hausys su prekiniu ženklu Hi-macs ir Lotte Chemicals su prekiniu ženklu Staron. Rinkoje yra dar begalė akrilinio akmens prekės ženklų tokių kaip: Hanex, Avonite, Meganite, Krion, Kerrock.