Dažniausiai užduodami klausimai

Lieto akmens priežiūra

Higiena ir dezinfekcija.

​Lietas akmuo yra beporis, todėl valymo ar dezinfekcijos procedūra yra itin paprasta. Esminį priemonė skirta lieto akmens paviršių priežiūrai yra atskiestas buitinis baliklis pvz. Ace, kuris ne tik išvalo paviršius nuo dėmių, bet ir dezinfekuoja.

Kasdienis paviršiaus valymas.

Skysčiams ar pigmentams negalint įsigerti į lieto akmens paviršių juos geriausia pašalinti tik jiems atsiradus panaudojant drėgną mikropluošto šluostę. Jei laiku neišvalėte skysčių nuo lieto akmens paviršiau ir atsirado dėmė panaudokite standartinius namų priežiūros valiklius kaip pvz. Cif ar Mr. Muscle. Tačiau nenaudokite abrazyvių priemonių kartu su valikliu, geriausiai tam tiks mikropluošto šluostė arba minkįtoji kempinėlės pusė.

Periodinis paviršiaus ir plautuvės valymas.

Panaudodami jau minėtus namų preižiūros valiklius ir drėgną mikro pluošto šluostę nuo lieto akmens paviršiaus pašalinkite visus riebalų ir aliejų likučius atsiradusius po maisto ruošimo. Pasigaminkite tirpalą iš 3/4 buitinio baliklio ir 1/4 vandens, kurį supilkite į purškilį, tai padės Jums tinkamai paskleisti tirpalą ant paviršiaus. Kartą ar du kart per savaitę nuvalę riebalus nuo paviršiaus iš vakaro nupurkškite jį pasigamintu tirpalu ir palikite per naktį, tačiau ne ilgiau nei 16 valandų. Ryte viską nuvalykite drėgnu mikropluošto audiniu, tuomet jūsų lieto akmens paviršius turėtų būti švarus ir dezinfekuotas be ypatingų pastangų.

Kartą ar du kartus per mėnesį suteikite savo plautuvei grožio procedūrą. Mikropluošto šluostės ir buitinio valiklio pagalba pašalinkite riebalus nuo plautuvės. Pripildykite plautuvę šilto vandens ir įpilkite šlakelį buitinio baliklio. Palaikius tirpalą plautuvėje apie 2 valandas, tačiau ne ilgiau nei 3 valandas, rezultatas jus nustebins ir būsite pamiršę plautuvės vaizdą iki jos išvalymo.

*Valydami lieto akmens paviršių naudokite sukamuosius judesius.

*Jokiu būdu nenaudokite abrazyvių medžiagų valydami lieto akmens paviršius nes abrazyvas braižo paviršių ir ilgainiui dėmės atsiranda vis greičiau ir jas pašalinti tampa vis sudėtingiau.

*Jei Jūsų vanduo yra kietas ir pastebite jog ant paviršiaus kaupiasi kalkės yra didelė tikimybė jog bus sudėtinga pašalinti atsiradusias dėmes nuo lieto akmens paviršiaus. Tuomet pirmiausiai Jums reikėtų pasirūpinti kalkių pašalinimu nuo paviršiaus ir tik tuomet šalinti dėmes nurodytais metodais.

Aukštos temperatūros daiktai ar jos šaltiniai.

Niekada nedėkite įkaitusių daiktų, tokių kaip puodai, keptuvės ar orkaitės padėklai, tiesiogiai ant lieto akmens nes tai gali pažeisti jo paviršių. Padėdami įkaitusius daiktus ant lieto akmens paviršiaus visuomet naudokite nuo karščio apsaugančius padėklus arba atvėsinkite juos ant vyryklės ar orkaitėje.
Pildami verdantį vandenį į plautuvę nepamirškite paleisti šalto vandens srovę taip sumažindami temperatųrinį šoką.

Įbrėžimai.

Niekada nepjaustykite tiesiogiai ant lieto akmens paviršiaus! Naudokite pjaustymo lentelę. Esant normaliam kasdieniam naudojimui ant lieto akmens, kaip ir ant visų medžiagų, susiformuos lengvos įbrėžimų žymės. Natūralaus dėvėjimosi žymės ar dulkės bus labiau matomos ant tamsių ar ryškių spalvų paviršiaus, kuo spalva šviesesnės ar turi raštą, tuo mažiau matomos įbrėžimų žymės.

*Prieš pasirenkant spalvą savo projektui rekomenduojame pasitarti.

Chemikalų išliejimas.

Atsitiktinis stiprių chemikalų, tokių kaip acetono pagrindo valiklis ar dažų nuėmėjas, metalo valiklis, orkaitės valiklis, išliejimas gali pažeisti lieto akmens paviršių, todėl nedelsiant turi būti pašalinti muiluoto vandens pagalba. Nakų lako išsiliejimo atveju valymui naudokite ne acetono pagrindo valiklį bei pašalinę nagų laką nuplaukite vandeniu. Nepastebėtas ilgalaikis chemikalų poveikis gali pažeisti lieto akmens paviršių.

Verdančio vandens čiaupas.

Verdančiam vandeniui surinkti naudokite tam skirtą indą, nes verdantis vanduo tekantis iš tokio tipo maišytuvo gali pakenkti lieto akmens plautuvės paviršiui. Nesilaikant šios rekomendacijos garantija netaikoma.

Kad ir kas be nutiktų, nenusiminkite!

Lietas akmuo dėl homogeniškumo yra paprastai atnaujinamas. Tokius pažeidimus kaip įbrėžimai, įskilimai, aukštos temperatūros ar cheminių medžiagų defektai, galima paprastai pašalinti ir grąžinti paviršiui pirminę išvaizdą bei funkciją.